Objazd zerowy 2017

Samorząd Studentów IH UW, Studenckie Koło Naukowe Historyków UW i Studencie Koło Naukowe Judaistów UW serdecznie zapraszają na objazd zerowy dla studentów i studentek rozpoczynających studia w Instytucie Historycznym w roku akademickim 2017/2018.

Objazd odbędzie się w dniach 11-15 września na Podkarpaciu (Rzeszów, Przemyśl, Łańcut i Leżajsk). Zwiedzanie obejmie m. in. synagogę staromiejską i nowomiejską w Rzeszowie, nowy cmentarz żydowski i ślady po mezuzach w Przemyślu, mykwę w Łańcucie, czy ohel cadyka Elimelecha w Leżajsku. Studenci i studentki z Koła Judaistów wygłoszą także referaty tematyczne, m. in.  o Żydach galicyjskich jako formacji kulturowej.

Będzie to doskonała okazja do poznania „objazdu naukowego” jako formy zajęć z historii sztuki w Instytucie Historycznym, a także możliwość poznania przyszłych kolegów i koleżanek z roku oraz starszych studentów i studentek Instytutu, którzy podczas objazdu podzielą się ważnymi informacjami na temat studiów, m. in. wskazówkami dot. systemu USOS.

Koszt objazdu wynosi 220 zł (obejmuje przejazdy i noclegi). Zgłoszenia trwają do 15 sierpnia pod adresem: sknh.kn@uw.edu.pl. W odpowiedzi przesłany zostanie formularz zgłoszeniowy. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na Facebooku: http://bit.ly/2tAxw3C.

O
Ogłoszenia

05 marca 20

Zaproszenie na spotkanie z prof. Anną Frajlich-Zając

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Anną Frajlich-Zając, które odbędzie się w środę 18…

02 marca 20

„What is New, What is Next. Innovative Methods, New Sources and Paradigm Shifts in Jewish Studies”: zaproszenie

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza do przesyłania zgłoszeń na międzynarodową konferencję naukową „What is New, What is Next. Innovative Methods, New Sources and Paradigm Shifts in Jewish Studies”, która odbędzie się w dniach 12-15 października 2020 r. w Warszawie. Więcej informacji o konferencji: https://www.polin.pl/en/whats-new-whats-next-2020 Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza patronuje wydarzeniu.

Archiwum