Koło naukowe judaistów

Studenckie Koło Naukowe Judaistów Uniwersytetu Warszawskiego

Koło łączy studentów i studentki Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowanych historią i kulturą Żydów w ramach interdyscyplinarnego warsztatu badawczego, powiązanego z różnymi dyscyplinami nauki, m.in. historią, literaturoznawstwem czy kulturoznawstwem. Koło działa w Instytucie Historycznym od 2015 r., kiedy zostało przekształcone z Sekcji Judaistycznej Studenckiego Koła Naukowego Historyków. Powstanie niezależnego Koła związane było z otwarciem w 2014 r. nowego kierunku studiów, Historia i Kultura Żydów.

Koło organizuje wydarzenia o charakterze naukowym i popularnonaukowym: wykłady, warsztaty, objazdy krajowe i zagraniczne, konferencje, a także spotkania o charakterze kulturalnym, integrujące społeczność akademicką. Wspieramy swoich Członków w tworzeniu projektów badawczych. Organizujemy International Conference for Jewish Studies Researchers, która odbywa się w Instytucie Historycznym od 2005 r. (w latach nieparzystych).

Dołącz do nas! Wyślij wiadomość na nasz adres mejlowy judaistyka.kn@uw.edu.pl lub przyjdź na organizowane przez nas wydarzenia. Informacje o bieżącej działalności Koła znajdziesz na Facebooku oraz tablicy ogłoszeniowej w Instytucie.

Zarząd w roku akademickim 2019/2020:
Mateusz Szczepaniak – prezes
Jakub Zygmunt – wiceprezes
Zofia Zięba – skarbnik
Piotr Smoliński – sekretarz

Opiekunem naukowym Koła jest dr Monika Polit.

Koło zostało zarejestrowane w wykazie Studenckich Kół Naukowych i Artystycznych Uniwersytetu Warszawskiego (nr 869). Statut Koła dostępny jest tutaj

Dotychczasowi prezesi: Abraham Hayman (2015), Krystyna Patykowska (2015–2017).

Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z bieżącą działalnością Koła lub włączyć się w jego prace, zapraszamy na stronę na Facebooku.

K
Ogłoszenia

22 listopada 19

Płuczki. Spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką autorem książki:…

27 października 19

Wykład prof. Szymona Rudnickiego

W poniedziałek, 4 listopada 2019, o godz. 17.00 zapraszamy do sali kolumnowej Instytutu…

Pobierz załącznik
Archiwum