Koło naukowe judaistów

Studenckie Koło Naukowe Judaistów Uniwersytetu Warszawskiego

Koło zrzesza studentów i studentki Uniwersytetu Warszawskiego, zainteresowanych historią i kulturą Żydów w ramach interdyscyplinarnego warsztatu badawczego, powiązanego z różnymi dyscyplinami nauki, m.in. historią, literaturoznawstwem czy kulturoznawstwem. Koło działa w Instytucie Historycznym od 2015 r., kiedy zostało przekształcone z sekcji judaistycznej Studenckiego Koła Naukowego Historyków. Powstanie niezależnego Koła związane jest z rozpoczęciem w 2014 r. osobnych studiów judaistycznych w Instytucie Historycznym.

Koło organizuje wydarzenia o charakterze naukowym i popularnonaukowym: wykłady, warsztaty, objazdy krajowe i zagraniczne, konferencje, a także spotkania o charakterze kulturalnym, integrujące społeczność akademicką. Wspiera swoich Członków w tworzeniu projektów badawczych. Od 2017 r. współorganizuje Międzynarodową Studencko-Doktorancką Konferencję Judaistyczną, która odbywa się w Instytucie Historycznym od 2005 r. (w latach nieparzystych).

Dołącz do nas! Wyślij wiadomość na nasz adres mejlowy judaistyka.kn@uw.edu.pl lub przyjdź na organizowane przez nas wydarzenia. Informacje o bieżącej działalności Koła znajdziesz na www.facebook.pl/sknjuw oraz tablicy ogłoszeniowej Centrum im. Anielewicza na III piętrze Instytutu.

Zarząd  w roku akademickim 2017/2018:

Mateusz Szczepaniak – prezes

Anna Sasińska – wiceprezeska

Agata Maliszewska – skarbniczka

Natasza Majewska – sekretarz

Opiekunem naukowym Koła jest dr Monika Polit (monika.polit@interia.pl)

Koło zostało zarejestrowane w wykazie Studenckich Kół Naukowych i Artystycznych Uniwersytetu Warszawskiego (nr 869). Statut Koła dostępny jest tutaj.

Dotychczasowi prezesi: Abraham Hayman (2015), Krystyna Patykowska (2015-2017).

Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z bieżącą działalnością Koła lub włączyć się w jego prace, zapraszamy na stronę na Facebooku.

K