Wykład prof. Szymona Rudnickiego

W poniedziałek, 4 listopada 2019, o godz. 17.00 zapraszamy do sali kolumnowej Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego na wykład prof. Szymona Rudnickiego pt. „Od badań nad historią prawicy do badań nad historią Żydów”.
Szeroka tematyka badawcza daje lepszy ogląd historii. Badania nad historią polskiej prawicy ukazują, że istotną rolę w jej programach odgrywał „problem żydowski”. Inny jest natomiast ogląd tych samych zagadnień ze strony Żydów. Co się zmieniło od XIX wieku do dziś?
Prof. Szymon Rudnicki jest historykiem XX wieku, autorem wielu książek. Ostatnio opublikował: Falanga. Ruch Narodowo-Radykalny (Warszawa 2018).
Wykład odbywa się w piątą rocznicę śmierci prof. Jerzego Tomaszewskiego (1930-2014), wybitnego historyka, wieloletniego pracownika Instytutu Historycznego i twórcy Centrum im. Anielewicza. W ten sposób chcemy uczcić Jego pamięć. Jesteśmy bowiem głęboko przekonani, że właśnie taka, naukowa forma upamiętnienia byłaby dla Niego najprzyjemniejsza.
Po wykładzie zapraszamy na kieliszek wina.

Pobierz załącznik
W
Ogłoszenia

13 stycznia 21

Jack Fliderbaum (1921-2021)

Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że 11 stycznia 2021, tydzień przed swoimi setnymi urodzinami,…

11 grudnia 20

Zapraszamy na spotkanie chanukowe

Serdecznie zapraszamy na spotkanie chanukowe! 17 grudnia o godz. 18.00! Dotychczas corocznie spotykaliśmy się w gronie uczestników oraz sympatyków naszych studiów judaistycznych. Koniec roku kalendarzowego był też okazją do pewnych podsumowań. Podobnie będzie w tym roku – chcielibyśmy zaprezentować edytorskie projekty studenckie, które właśnie dobiegły lub dobiegają końca. W tym roku spotkamy się w przestrzeni wirtualnej na platformie Google Meets – wszystkie osoby studiujące dostaną od nas link mailem. Serdecznie zapraszamy! Zapiszcie sobie tę datę w kalendarzach!

Archiwum